Dovolenková pohoda celoročne

Dovolenková pohoda celoročne

Levanduľové polia v Provensálsku, putovanie za vínom v Toskánsku či prímorská atmosféra letovísk patria k nezabudnuteľným prázdninovým okamihom. Pre stavebníkov, ktorí chcú snívať svoj dovolenkový sen aj doma, ponúka CREATON riešenie v podobe melírovanej strešnej krytiny.

Architektonický štýl charakteristický pre stredomorské krajiny nie je u nás síce rozšírený. Nájdu sa však regióny, napríklad na juhu Slovenska, ktorým takéto domy spolu s levanduľovými záhonmi doslova pristanú. Stavebníci, ktorí si chcú dovolenku pripomínať celoročne, si môžu k tomu dopomôcť výberom vzhľadu domu i stavebného materiálu.

Strecha ako koruna domu

Levanduľa, prírodné materiály a pálená krytina sú prirodzenými spojencami pri stavbe domu v stredomorskom štýle. Pálená škridla patrí medzi najobľúbenejšie strešné krytiny. Škridly z pálenej hliny vyvolávajú svojou rozmanitosťou foriem, povrchov a farieb emócie ako máloktorý materiál. Vďaka svojej kvalite a životnosti spoľahlivo ochráni interiér domu a rozširuje tiež možnosti kreatívneho stvárnenia strechy.

Toskánska engoba

Pri výbere farebného odtieňa strešnej krytiny sa treba inšpirovať celkovým vzhľadom stavby a jej okolia. CREATON ponúka pre vybrané modely škridiel povrchovú úpravu s názvom toskánska engoba, ktorá evokuje príjemnú prímorskú atmosféru. Prednosťou tejto povrchovej úpravy je, že škridla mení počas dňa svoj odtieň. Inak vyzerá pri východe, či západe slnka. Povrchová úprava dodáva krytine nielen farebnosť, ale zároveň aj ochranu pred vplyvom poveternostných podmienok a tiež pred zanášaním nečistôt. Táto povrchová úprava je dostupná na objednávku pre modely škridiel RUSTICO a HARMONIE.

Nenechajte si ujsť nové články.

Odoberajte novinky do mailu
Janka pracuje vo firme CREATON od 2012 a je zodpovedná za marketingové aktivity pre Slovenskú a Českú republiku v oblasti striech a fasád a z času na čas prispieva novými článkami do blogu.