Predstavujeme naše výrobné závody – Creaton Autenried, Bavorsko

Predstavujeme naše výrobné závody – Creaton Autenried, Bavorsko

V januári 2013 sme mali možnosť absolvovať s našimi partnermi školenie vo výrobnom závode Creaton v nemeckom Autenriede. Ich dojmy a vyjadrenia nám potvrdili, že dobré renomé bobroviek z Autenriedu na európskom stavebnom trhu nie je dielom náhody.

Dobré meno tohto produktu vychádza z takmer 80-ročnej tradície výroby. Závod Autenried bol založený v roku 1934. Od začiatku bolo jeho hlavným zameraním výroba tradičnej pálenej keramickej bobrovky s využitím najmodernejších technológií a poznatkov v odbore.

Tak je to až do dnes. Na troch výrobných linkách sa dnes využívajú moderné plne automatizované výrobné zariadenia, ktoré zabezpečujú excelentnú kvalitu povrchu a presnosť produktov. Sortiment vyrábaných bobroviek tvoria popri klasickom – okrúhlom tvare aj špeciálne tvary – Ambiente segment, Profil a Antik. Výrobný sortiment dopĺňa aj produkcia klasickej veľkoformátovej škridly Magnum a jedinečného produktu Creaton – keramickej plávajúcej podlahy.

Kvalitu a čistotu všetkých spomínaných produktov garantujú aj kvalitné vstupné suroviny. Výsledkom toho je aj fakt, že Creaton ako jediný poskytuje na svoje škridly záruku 50 rokov.

Na záver mi nedá necitovať vetu, ktorú sme pri školení počuli z úst viacerých našich partnerov ako pochvalnú reakciu na zhliadnutie výrobného procesu a samotných produktov:

„Ak dvaja robia to isté, nie vždy je to to isté“

O to viac nás teší a zároveň aj zaväzuje, že táto pochvala vyšla od ľudí, ktorí sa v strechárskej brandži pohybujú niekoľko rokov a mali možnosť nahliadnuť „do kuchyne“ väčšiny výrobcov pálených keramických škridiel.

Janka pracuje vo firme CREATON od 2012 a je zodpovedná za marketingové aktivity pre Slovenskú a Českú republiku v oblasti striech a fasád a z času na čas prispieva novými článkami do blogu.