Čím pokryť strechu v historickom centre miest?

Čím pokryť strechu v historickom centre miest?

Prinášame niekoľko odporúčaní na výber strešnej krytiny, proti ktorej pamiatkári nebudú namietať. Inšpirujte sa naším sortimentom strešných krytín.

Kvalita a tradícia z keramiky

Keramická strešná krytina CREATON sa vyrába z čisto prírodných materiálov precíznou nemeckou technológiou výroby. V historických centrách miest sa tradične uplatňujú BOBROVKY.

Obvykle ide o základné prevedenie, ale vďaka širokej farebnej ponuke engob a glazúr zapadnú v prípade potreby dokonale do akéhokoľvek prostredia. Medzi obľúbené tvary patrí model ANTIK, AMBIENTE, KLASSIK či SAKRAL.

Bobrovka CREATON AMBIENTE kombinuje tradíciu a súčasnosť. Charakteristická je kvalitou materiálu a spracovania. Je vhodná najmä na zastrešenie veľkých strešných plôch.

Na strechách v historických centrách miest sa však začínajú objavovať aj moderné veľkoformátové škridly CREATON, ktoré prinášajú dvojitú úsporu. Vďaka veľkému formátu a rýchlemu kladeniu šetria investorovi čas i peniaze.

Medzi najobľúbenejšie modely patria BALANCE, RAPIDO, FUTURA alebo novinka v sortimente TITANIA.

Model BALANCE patrí u nás medzi najobľúbenejšie typy veľkoformátovej keramickej krytiny. Na streche vytvára príjemný optický efekt vlny s charakteristickými čistými líniami, vďaka čomu oslovuje široký okruh zákazníkov.

„Večný“ vláknocement

Vláknocementová krytina ETERNIT sa vyrába z prírodných materiálov s použitím organických vlákien. Je ekologicky nezávadná a absolútne bezpečná pre zdravie obyvateľov. Argumentom pre túto krytinu je, okrem vzhľadu s rukopisom remeselného fortieľu, aj nízka hmotnosť, ktorú oceníte predovšetkým pri rekonštrukciách objektov.

Na strechách domov či historických objektov sa uplatňujú najmä maloplošné šablóny ETERNIT DACORA. Vďaka širokej ponuke doplnkových formátov a možnosti úprav šablón do potrebných rozmerov umožňuje komplexné riešenia pre rôzne typy a tvary striech.

Najrozšírenejšími spôsobmi jej kladenia sú: francúzske krytie (šablóna 40 x 40 cm) pre originálny vzhľad, dvojité krytie (obdĺžnik 60 x 30 cm) pre maximálnu odolnosť proti poveternostným podmienkam alebo nemecké krytie v stúpajúcich radoch (štvorec s oblúkom 30 x 30cm) pre dokonalé strešné detaily.

Nemecké krytie maloplošnými šablónami ETERNIT DACORA umožňuje obložiť štíty, vikiere aj komíny. Zabezpečí sa tak nielen harmonický a jednoliaty výraz strechy, ale tiež účinná ochrana podstrešného priestoru.

Nenechajte si ujsť nové články.

Odoberajte novinky do mailu
Janka pracuje vo firme CREATON od 2012 a je zodpovedná za marketingové aktivity pre Slovenskú a Českú republiku v oblasti striech a fasád a z času na čas prispieva novými článkami do blogu.