Juraj Opálený: Titania patrí medzi najkvalitnejšie krytiny

Juraj Opálený: Titania patrí medzi najkvalitnejšie krytiny
Spoločnosť Medop strechy s dlhoročnými skúsenosťami s predajom výrobkov pre šikmé strechy patrí medzi významných obchodných partnerov spoločnosti EBM Co. Stala sa tiež jednou z prvých spoločností na Slovensku, ktoré zaradili do predaja čerstvú novinku – veľkoformátovú keramickú škridlu Titania. Čím je výnimočná a ako sa na trhu uchytila sme sa opýtali Ing. Juraja Opáleného, konateľa spoločnosti Medop strechy.
O ktorý typ strešnej krytiny majú vaši zákazníci najväčší záujem? Medzi našimi zákazníkmi je najobľúbenejšia pálená strešná krytina. Predpokladám, že najmä pre jej kvalitu, životnosť a estetickú hodnotu. Podľa akých parametrov si zákazníci vyberajú krytinu? Zákazníkov najviac zaujíma životnosť krytiny, dizajn i možnosti farebného prevedenia. V neposlednom rade je to cena. Ako sa vám darí úspešne predávať ekonomicky náročnejšie krytiny, medzi ktoré patrí aj pálená strešná krytina? Myslím, že je dôležité zákazníka správne odhadnúť a ponúknuť mu produkt, ktorý ho osloví. Často stačí len dobre počúvať a sám zákazník vás nasmeruje k vhodnému produktu. Spoločnosť Medop bola jednou z prvých, ktorá zaradila do svojej ponuky škridlu Titania. Prečo? Titania sa zaraďuje medzi najkvalitnejšie krytiny, aké ponúkame, zároveň však prináša výhodný pomer ceny a kvality. Čím vás ako predajcu zaujala? Inovatívnymi riešeniami technických detailov. Titania je vďaka labyrint systému bočných drážok dokonale vodotesná za každého počasia. Jej hlavové drážky umožňujú dostatočný posun, dokonca väčší, ako pri iných modeloch. Má tiež výnimočne hladkú povrchovú úpravu, ktorá zabezpečuje jej odolnosť. Spomenuli ste dizajn, čím je výnimočný? Atraktívny vzhľad škridly Titania je jej najväčšou prednosťou. V prevedení engoba, svojím hladkým a lesklým povrchom pripomína vzhľad glazúry. Ponúka sa v ôsmych farebných odtieňoch, pričom výrobca ručí za jej 100% farebnú stálosť. Vaša spoločnosť Medop nie je len predajná, ale aj realizačná firma. Aké sú ohlasy vašich realizátorov na túto krytinu? Pokrývači si pochvaľujú jej pevnosť, presnosť, tvarovú stabilnosť, taktiež veľký formát. Väčší rozmer zefektívňuje spotrebu škridly na 9,2 ks/m2 a urýchľuje im montáž. To sú ukazovatele, ktoré ich najviac zaujímajú. Kto má podľa vás väčší vplyv na rozhodnutie o kúpe strešnej krytiny. Obchodník alebo pokrývač? Kľúčovou osobou pri výbere krytiny je pokrývač. Ak sme ako spoločnosť poverení aj realizáciou, aktívne sa zapájame do výberu, ale iba vo forme rád a odporúčaní na základe našich skúseností. Dôležité je, aby zákazník mal možnosť vidieť a chytiť si jednotlivé produkty. Len vtedy môže byť výber správny a priniesť spokojnosť. Povedali ste, že model Titania patrí medzi najkvalitnejšie ponúkané krytiny. Má v budúcnosti šancu zaradiť sa aj medzi tie najpredávanejšie? Momentálne jej predaj len začína, avšak do budúcna má jednoznačne veľké predpoklady stať sa obľúbenou a často predávanou krytinou na slovenskom trhu. Verím, že jej kvalita a dizajn presvedčia aj slovenských zákazníkov.
Zaujali vás informácie v tomto článku?
Titania v detaile
Janka pracuje vo firme CREATON od 2012 a je zodpovedná za marketingové aktivity pre Slovenskú a Českú republiku v oblasti striech a fasád a z času na čas prispieva novými článkami do blogu.