Bezpečná, bez ohľadu na sklon

Bezpečná, bez ohľadu na sklon

Keramická strešná krytina spoľahlivo ochráni obyvateľov domu.

Strecha chráni svojich majiteľov nepretržite pred poveternostnými podmienkami. Denne je vystavená prudkým zmenám teplôt, zrážkam, vetru, vlhkosti. Odoláva pôsobeniu agresívnych látok z ovzdušia či biologickým vplyvom. Samozrejmosťou by preto mal byť odborný návrh jej skladby od skúseného projektanta, dôsledná realizácia, ale aj výber kvalitnej strešnej krytiny.

Odolná keramická škridla

Tradičný nemecký výrobca CREATON vyrába keramickú krytinu už viac ako 130 rokov. Vďaka kvalite vstupných surovín a modernej technológii výroby vytvára na streche odolný ochranný štít. Preto výrobca poskytuje na funkčné vlastnosti škridly CREATON záruku 50 rokov.

Keramická pálená škridla CREATON chráni obyvateľov domu nielen svojou kvalitou, ale aj prepracovanými detailmi, napríklad konštrukčným prevedením vodných drážok škridiel. Vďaka premyslenému „Labyrint“ systému predstavujú škridly dokonale odolnú bariéru, ktorú poveternostné vplyvy neprekonajú, ani vo veľmi náročných klimatických podmienkach.

Nepreniknuteľnú strechu si len sotva možno predstaviť bez systémových prvkov pre riešenie detailov. CREATON ponúka široký sortiment doplnkov, ktoré prispievajú k dlhšej životnosti a funkčnosti strechy.

Bezpečný nízky sklon

Krytina CREATON bezpečne pokryje aj moderné strechy s nízkym sklonom. Niektoré strešné škridly CREATON sú vhodné aj na pokrytie striech so sklonom 12°, u niekoľkých typov škridiel dokonca aj 10°. Pri týchto minimálnych sklonoch je však nevyhnutné zabezpečiť tzv. vodotesné podstrešie pomocou vhodných typov hydroizolačnej fólie (napr. fólia CREATON QUATRO spolu s príslušenstvom).

Nenechajte si ujsť nové články.

Odoberajte novinky do mailu
Janka pracuje vo firme CREATON od 2012 a je zodpovedná za marketingové aktivity pre Slovenskú a Českú republiku v oblasti striech a fasád a z času na čas prispieva novými článkami do blogu.