Betónová škridla je istotou bezpečnej strechy

Betónová škridla je istotou bezpečnej strechy

Jednou z najťažších úloh každého staviteľa rodinného domu je voľba jeho zastrešenia. Toto rozhodnutie by sa dalo možno prirovnať k výberu auta, ktoré sa podobne ako strecha nekupuje iba na pár mesiacov. Strecha musí vydržať a byť funkčná dlhé roky. Synonymom odolnosti a dlhej životnosti je betónová škridla CREATON KAPSTADT. Výrobca na jej funkčné vlastnosti poskytuje záruku 30 rokov.

Strešná krytina CREATON KAPSTADT je mimoriadne odolná, pričom jej tesnosť zvyšujú pod uhlom stúpajúce bočné drážky. Dvojité spodné rebrovanie zvyšuje stabilitu a pevnosť škridly, zdvojená horná drážka zas bráni vzlínaniu náporového dažďa a prachového snehu.

Prispôsobivá krytina

CREATON KAPSTADT je moderný typ strešnej krytiny s čistými líniami. Táto maloformátová škridla je veľmi prispôsobivá, preto ňou možno pokryť nielen rovinné útvary, ale aj kužeľovité strechy, rôzne vikiere a pod. Spĺňa nároky modernej architektúry, ale hodí sa aj na rekonštruované budovy, dokonca i historické objekty.

Pri vytvorení vodotesného podstrešia ju možno použiť už na strechy so sklonom od 15°, a to vo všetkých nadmorských výškach na Slovensku. Škridla CREATON KAPSTADT nie je výrazne profilovaná, čo prispieva k jednoduchšej a rýchlejšej realizácii.

Dva typy povrchových úprav

Betónová škridla nemeckého výrobcu CREATON je dostupná v štyroch nadčasových farbách, a to v klasickej červenej, svetlosivej, tmavosivej a čiernej farbe. CREATON KAPSTADT je v ponuke v dvoch povrchových prevedeniach. Úprava Planar s hladším povrchom prispieva k dlhodobej čistote striech.

DuraTop PRO je špeciálna vodoodolná úprava, ktorá je zárukou dlhotrvajúceho žiarivého vzhľadu strechy so zachovaním intenzívnej farby škridly. Obe povrchové úpravy zvyšujú odolnosť proti UV žiareniu a poskytujú domu estetické a harmonické prekrytie.

Nenechajte si ujsť nové články.

Odoberajte novinky do mailu
Janka pracuje vo firme CREATON od 2012 a je zodpovedná za marketingové aktivity pre Slovenskú a Českú republiku v oblasti striech a fasád a z času na čas prispieva novými článkami do blogu.