Betónová krytina: rozumná voľba

Betónová krytina: rozumná voľba

Betónová strešná krytina EURONIT je obľúbená pre svoj vynikajúci pomer úžitkových vlastností, estetiky a ceny. Strecha so zárukou 30 rokov na krytinu je ozaj rozumnou voľbou.

Odolná betónová strešná krytina EURONIT vzniká modernou technológiou výroby z vybraných prírodných surovín. Vďaka svojim kvalitatívnym vlastnostiam je vhodná aj do náročných klimatických podmienok, vrátane horských regiónov.

Dômyselné konštrukčné riešenie škridiel EURONIT zaručuje jej dokonalú ochrannú funkciu. Nadpojenie pomocou zdvojenej hornej drážky účinne bráni vzlínaniu náporového dažďa a prachového snehu. Tesnosť krytiny maximalizujú zvýšené a pod uhlom stúpajúce bočné drážky. Dvojité spevňujúce rebrovanie zvyšuje stabilitu a pevnosť škridly. Závesné nosy zas umožňujú bezpečné zavesenie na strešné laty. Vďaka špeciálnemu tvaru tiež chránia laty pred vlhkosťou.

Tip na odolnú krytinu

Betónová strešná krytina EURONIT Extra s povrchovou úpravou Duratop si zachováva kvalitatívne aj estetické vlastnosti po dlhý čas. Vyznačuje sa tradičným tvarom a vysokou odolnosťou proti UV žiareniu. Strecha si tak zachová intenzívne a žiarivé farby počas svojej životnosti, bez dodatočných zásahov a údržby. Je vhodná na novostavby i rekonštrukcie, pričom ju možno klásť od 12° pri vodotesnom podstreší.

Povrchová úprava Duratop tiež maximalizuje prirodzený samočistiaci vplyv dažďa na streche.

Škridla EXTRA svojím miernym tvarom nadväzuje na prvé škridly používané v stavebníctve. Zaoblené čelné hrany škridly a jemné odrazy svetla umocňujú výraz ideálnej harmónie. Betónová škridla Duratop EXTRA sa ponúka v troch farebných odtieňoch.

Nenechajte si ujsť nové články.

Odoberajte novinky do mailu
Janka pracuje vo firme CREATON od 2012 a je zodpovedná za marketingové aktivity pre Slovenskú a Českú republiku v oblasti striech a fasád a z času na čas prispieva novými článkami do blogu.