BAU Mníchov 2015 – Vláknocement na vzostupe

BAU Mníchov 2015 – Vláknocement na vzostupe

Najväčší európsky stavebný veľtrh BAU v Mníchove je podujatie, ktoré určuje budúce trendy. Ostatný ročník patril medzi najsilnejšie a potvrdil jeho kľúčový význam. Tradičná značka vláknocementových strešných krytín ETERNIT patrila medzi špičku vystavovateľov, ktorí tu predstavili svoje novinky.

Veľtrh BAU 2015 potvrdil, že vláknocement je tradičný materiál so širokými možnosťami použitia. Veľkoformátové fasádne dosky EQUITONE umožňujú architektom docieliť zaujímavé fasádne kompozície v súlade s modernými trendmi. Práve preto patril medzi najvyhľadávanejšie výrobky na veľtrhu 3D fasádny obklad EQUITONE Linea. Jeho unikátny povrch a farebnosť rozohrávajú na fasáde dramatickú hru so svetlom a tieňom. Zaujala aj nová farebná kolekcia dosiek EQUITONE Natura.

Malý formát aj na fasádu

Vláknocementová maloplošná strešná krytina ETERNIT je určená na strechy nielen v historických častiach miest. Pre svoj vzhľad a funkčné vlastnosti sa preto tešila záujmu návštevníkov sa nielen táto krytina, ale aj obľúbené maloplošné fasádne obkladové dosky ETERNIT CEDRAL. Ich povrch je veľmi podobný štruktúre prírodného dreva. V ponuke je základný prírodný náter a 36 farebných odtieňov. Vyznačujú sa odolnosťou proti požiaru aj hnilobe. Pre jednoduchú montáž v horizontálnej polohe možno použiť systém CEDRAL Click.

Vláknocement na správnej vlne

Pre poľnohospodárske objekty je určená inovovaná vlnitá vláknocementová strešná krytina so zabudovanou tepelnou izoláciou. Vďaka integrovanej izolácii napomáha vytvoriť optimálnu klímu v objektoch, akými sú stajne či maštale.

Veľtrh BAU naznačil, že rok 2015 sa ponesie v znamení vláknocementu ako vhodného materiálu nielen pre strechy, ale aj fasády budov. Vďaka inováciám napomôže nielen rozširovať možnosti stvárnenia fasád, ale napomôže zvyšovať bezpečnosť a energetickú účinnosť týchto konštrukčných prvkov.

Ako zaujímavosť na záver uvádzame, že stánok firmy Eternit AG, navrhnutý berlínskou architektkou Astrid Bornheim, získal prestížnu zlatú cenu Exhibit Design Award 2015 za dizajn výstavných plôch.

Nenechajte si ujsť nové články.

Odoberajte novinky do mailu
Janka pracuje vo firme CREATON od 2012 a je zodpovedná za marketingové aktivity pre Slovenskú a Českú republiku v oblasti striech a fasád a z času na čas prispieva novými článkami do blogu.