Atraktívna strecha, ktorá chytí za srdce

Atraktívna strecha, ktorá chytí za srdce

Pri výbere strešnej krytiny treba mať vysoké nároky – na funkčnosť i estetiku. Ak chcete svojej streche nasadiť korunu krásy, myslite na to, že menej je niekedy viac. Odtieň alebo model strešnej krytiny vyberajte nielen podľa súčasných trendov, ale aj vzhľadom na charakter územia, v ktorom sa stavba nachádza.

Pálená strešná krytina patrí medzi najobľúbenejšie strešné krytiny. Je to predovšetkým vďaka jej kvalite, životnosti a estetickej hodnote. Keramická krytina od tradičného nemeckého výrobcu CREATON zaujme širokým výberom modelov, farieb a povrchových úprav.

Vďaka kvalitným surovinám, moderným technológiám a storočiami overenej nemeckej kvalite sa skladané strešné krytiny značky CREATON stali jednými z najvyhľadávanejších v Európe.

Malý verzus veľký formát

Veľkoformátové škridly vďačia za svoju popularitu predovšetkým vďaka hospodárnosti. Okrem atraktívneho vzhľadu strechy prinášajú aj dvojitú úsporu: úsporu materiálu i rýchlejšiu montáž.

Medzi najobľúbenejšie veľkoformátové krytiny patria modely RAPIDO či BALANCE. Zo segmentu malých formátov sa pre svoju jedinečnosť presadzujú ploché tvary škridiel, napríklad model DOMINO.

V historických centrách miest sa uplatňuje tradičná bobrovka.

Glazúra či engoba?

Modely strešných krytín CREATON sa vyrábajú v dvoch povrchových úpravách: s engobou alebo s glazúrou. Obe úpravy dodávajú krytine nielen farebnosť, ale zároveň ju chránia pred vplyvom poveternostných podmienok, ako aj pred zanášaním nečistôt.

Rozdiel v miere povrchového lesku

Engoba sa vyznačuje matným, niekedy až pololesklým povrchom. Naopak, povrch glazúry je viditeľne hladký a lesklý, keďže obsahuje väčší podiel kremičitých prísad. Glazúrovaná krytina je odolnejšia proti zanášaniu nečistôt a tvorbe machu.

Nenechajte si ujsť nové články.

Odoberajte novinky do mailu
Janka pracuje vo firme CREATON od 2012 a je zodpovedná za marketingové aktivity pre Slovenskú a Českú republiku v oblasti striech a fasád a z času na čas prispieva novými článkami do blogu.