Ako si správne vybrať šikmú strechu

Ako si správne vybrať šikmú strechu

Tí, čo sa na jar chystajú na stavbu rodinného domu, hľadajú už teraz odpoveď na otázku, akú strešnú krytinu si vybrať. Úlohou strechy nie je len ochrana domu pred poveternostnými vplyvmi, ale aj brániť úniku tepla, chrániť pred hlukom, požiarom či nevpúšťať horúčavu počas leta dovnútra. Čo je pri výbere typu zastrešenia šikmej strechy dôležité? Tu je 5 užitočných rád od CREATONU.

1. Návrh od spoľahlivého projektanta

Návrh rodinného domu vrátane skladby strechy patrí vždy do rúk skúseného projektanta. Ten navrhne vhodnú skladbu strešného plášťa v závislosti od klimatických podmienok, sklonu strechy, povahy stavby atď. Strechu treba správne naddimenzovať, a to nie len na základe hmotnosti krytiny, ale predovšetkým podľa poveternostných vplyvov v lokalite, v ktorej sa dom nachádza. Súčasťou projektu by mal byť aj optimálny počet odvetrávacích prvkov.

2. Výber kvalitnej strešnej krytiny

Pri výbere krytiny si zvoľte tú od renomovaného výrobcu. Odolnosť proti poveternostným vplyvom nadobúdajú škridly CREATON jednak kvalitou surovín, ale aj modernou technológiou výroby. Pre správnu realizáciu bezproblémovej strechy poskytuje CREATON kompletný strešný systém vrátane doplnkových škridiel a riešení detailov. V ponuke má krytinu na strechy s nižším sklonom, na rekonštruované objekty i novostavby, ale i historické objekty.

3. Dlhá životnosť strechy

Záruka na funkčné vlastnosti materiálu je jednou z najdôležitejších otázok, na ktoré sa pri výbere krytiny treba zamerať. Nechcete predsa, aby ju zdolala jedna búrka či silnejší vietor. Na všetky modely keramickej škridly CREATON je na jej funkčné vlastnosti poskytovaná 50-ročná záruka. Na funkčné vlastnosti betónovej škridly CREATON ponúka výrobca záruku 30 rokov.

4. Pôsobivý vzhľad

Pri stavbe strechy nie je zanedbateľný ani jej vzhľad. Škridly CREATON sa vyznačujú rozmanitosťou modelov keramickej, betónovej či vláknocementovej krytiny, ich farebných prevedení, rozmerov a povrchových úprav. Umožňujú kreatívne stvárnenia rôznych typov striech.

5. Kvalifikovaná montáž

V neposlednom rade treba realizáciu strechy zveriť do rúk skúsenej realizačnej firme s bohatými referenciami. Úlohou pokrývača je rešpektovať projekt a postupovať podľa návrhu skladby strechy, ktorý vypracuje projektant. Zmenou skladby strešného plášťa možno ohroziť životnosť strechy, bezpečnosť obyvateľov domu a montážnik zároveň riskuje aj svoje dobré meno. Pri problémoch alebo nejasných technických otázkach sa stačí obrátiť na odborníkov z firmy CREATON, ktorí poskytnú kvalifikované poradenstvo.

Nenechajte si ujsť nové články.

Odoberajte novinky do mailu
Janka pracuje vo firme CREATON od 2012 a je zodpovedná za marketingové aktivity pre Slovenskú a Českú republiku v oblasti striech a fasád a z času na čas prispieva novými článkami do blogu.