Ako rozumne ušetriť pri stavbe strechy

Ako rozumne ušetriť pri stavbe strechy

Čas sú peniaze. To platí aj pri stavbe strechy. Posuvná pálená škridla ponúka niekoľko výhod, ktoré pri stavbe strechy šetria čas i peniaze.

Posuvné krytiny – ideálna voľba pre rekonštrukcie

Posuvné pálené škridly s premenlivou dĺžkou krytia umožňujú posuv v rozmedzí od 20 do 50 mm v závislosti od jednotlivých modelov. Možnosť posuvu zabezpečujú hlavové drážky. Dokonalá tesnosť posuvných škridiel je zabezpečená aj pri maximálnom rozpätí.

Ich hlavná výhoda spočíva v možnosti ich použitia aj na existujúci krov, kedy nie je možné upraviť dĺžky krokiev. To stavebník ocení najmä pri rekonštrukciách starších domov alebo na strechách atypických tvarov.

Rozmerová presnosť

Rozmerová presnosť škridiel zjednodušuje rozmeranie a následnú montáž strešnej krytiny, čím sa skráti celkový čas potrebný na realizáciu strechy.

Veľký formát tiež šetrí

Veľkoformátové keramické krytiny prinášajú aj dvojitú úsporu:

  1. úsporu materiálu;
  2. úsporu času vďaka rýchlejšej montáži.

Na pokrytie štvorcového metra strechy postačuje menší počet kusov krytiny.

Nižšia spotreba doplnkových škridiel, ako sú krajné či podhrebeňové a menej náročné úpravy škridiel v nároží a úžľabí, to všetko šetrí peniaze. Spotreba veľkoformátových škridiel začína už od 8,1 ks/m2.

Pre porovnanie: spotreba pri klasických typoch pálených škridiel sa pohybuje medzi 11 až 16 ks/m2.

Odborník radí

Pre rozumnú úsporu pri stavbe strechy vyberajte z modelov posuvných a zároveň veľkoformátových škridiel CREATON – MAXIMA, BALANCE, RAPIDO alebo FUTURA.

Najmenšiu spotrebu škridiel na štvorcový meter zaručí model RAPIDO. Najväčší posuv, až 50 mm, zabezpečí reformná maloformátová škridla TERRA OPTIMA.

Nenechajte si ujsť nové články.

Odoberajte novinky do mailu
Janka pracuje vo firme CREATON od 2012 a je zodpovedná za marketingové aktivity pre Slovenskú a Českú republiku v oblasti striech a fasád a z času na čas prispieva novými článkami do blogu.