50-ročná záruka v stavebníctve

50-ročná záruka v stavebníctve

Existujú produkty či spotrebné výrobky s menšou hodnotou ako je fén, televízor alebo kosačka, pri ktorých je záruka obvyklá. V prípade stavebných materiálov tomu tak nie je, i keď rekonštrukcia strechy je veľkou investíciou, ktorú nikto neplánuje len na niekoľko rokov.

obr-1

Existujú produkty či spotrebné výrobky s menšou hodnotou ako je fén, televízor alebo kosačka, pri ktorých je záruka obvyklá. V prípade stavebných materiálov tomu tak nie je, i keď rekonštrukcia strechy je veľkou investíciou, ktorú nikto neplánuje len na niekoľko rokov.

Bohužiaľ o otázke záruky sa začína hovoriť až vtedy, keď nastanú problémy, vznikne škoda alebo kvalita produktu nespĺňa očakávania.

Otázkou je, že prečo nežiadame záruku na stavebné materiály? Odpoveď je : zo zvyku.

Kto má odvahu poskytnúť 50-ročnú záruku?

50-ročnú záruku poskytne iba ten, kto si je istý svojou prácou, kvalitou a trvanlivosťou svojho produktu.

Rovnako ako iný výrobcovia poskytujú záruku na akékoľvek spotrebné výrobky, poskytuje i spoločnosť CREATON na svoje keramické škridle 50-ročnú záruku vo forme „Záručného listu“, tzn. písomne. Záruka 50 rokov v prípade keramických škridiel CREATON nie je obyčajným sloganom a ani 100% trvanlivosť farieb nie je otázkou nejakej predajnej akcie. Strechy pokryté keramickými škridlami CREATON budú aj za 50 rokov bez zmeny krásne a kvalitné. Skutočná životnosť týchto škridiel je však storočná.

V prípade problému, spoločnosť CREATON berie zodpovednosť na seba!

Základom je „Záručný list“, ktorý na 50 rokov zaručuje zodpovednosť firmy.

Aký má spoločnosť CREATON recept na kvalitu, vďaka ktorej si toľko verí? Napokon takúto záruku môže poskytnúť len ten, kto vie, že to, čo sľubi, môže dodržať.

obr-2

Základom je surovina

Keramická škridla sa vyrába bez prídavkov ďalších látok, iba s použitím prírodných surovín – hlina, voda, oheň a vzduch. Jedna z najkvalitnejších hlín v Maďarsku sa nachádza v blízkosti mesta Lenti. Je bez obsahu vápna a preto je celkom vylúčený vznik vápenatých zlúčenín. Po dôkladnom spracovaní suroviny pre výrobu je výsledkom jednotný základný materiál s vynikajúcou kvalitou.

obr-3

Výroba šetrná k životnému prostrediu

Ťažba suroviny potrebnej k výrobe sa vykonáva najšetrnejšie a s maximálnym ohľadom na životné prostredie.

Výrobné závody spoločnosti CREATON používajú zemný plyn iba pri vypalovaní škridiel v peci, pretože sušiace zariadenie využíva teplý vzduch z pece.  Škridle sa vypalujú pri teplote  1 050 o C , v prípade produktov Kera pri 1 250o C, v tzv. H-kazetách. Použitím týchto kaziet sa neznižuje iba  hmotnosť po vypálení, ale takisto množstvo použitej energie a ich použitie má rovnako značný vplyv na presnosť rozmerov a absenciu krivosti škridiel.

Na konci procesu vracia spoločnost CREATON vyťažené územie po rekultivácií naspäť prírode. Proces zaisťovania kvality je v spoločnosti CREATON veľmi prísne; normy CREATON sú vo všetkých ohľadoch prísnejšie ako všeobecné predpisy.

DS VIS PAPI 4C

To, čo odolá, vydrží všetko… test tepelným šokom

V posledných rokoch zažíva svoju renesanciu viac než tisíc rokov stará „technológia“, tzv. engobované škridle. Existuje mylný názor, že engoba je iba povrchovou úpravou, ktorá sa môže pôsobením nepriaznivého počasia alebo vonkajšími vplyvmi poškodiť. „Tajomstvo“ tejto výrobnej technológie spočívá v tom, že engoba sa pri sušení a pálení zmršťuje spolu s materiálom škridle, prakticky sa vpáli do jej povrchu. Engoba vtedy nie je povrch, ale samotná škridla.

„Test tepelným šokom“, ktorý spoločnosť CREATON aplikuje, je najpresvedčivejším dôkazom toho, že engoba je skutočne súčasťou škridle.

Test spočíva v tom, že sa škridla zahreje na teplotu 180o C,  namiesto 140o C, ako je uvedené v norme a náhle sa ponorí do studenej vody. Tento proces sa zopakuje desaťkrát. Potom sa osušená škridla posype sádrou a skúma sa, či má engoba „pavučinu“, tzn.  praskliny po tepelnom šoku.  Engoby CREATON skúške „tepelným šokom“ v každom prípade obstoja.

obr-5

Nenechajte si ujsť nové články.

Odoberajte novinky do mailu
Janka pracuje vo firme CREATON od 2012 a je zodpovedná za marketingové aktivity pre Slovenskú a Českú republiku v oblasti striech a fasád a z času na čas prispieva novými článkami do blogu.